Naše historie

Jízda po mokrém povrchu nás fascinuje už od roku 1868. Na počátku stála prozíravost majitele malého obchodu v belgickém Lutychu. Naše mateřská společnost Continental je dnes třetí nejcennější značkou pneumatik o celkové hodnotě 3,774 mld. dolarů.

Uniroyal celebrates 50 years of the rain tyre

Uniroyal slaví 50 let pneumatik do deště.

Od uvedení první pneumatiky do deště značky Uniroyal inženýři nepřestávají vylepšovat koncepty běhounu a gumy, vždy s cílem zlepšit přilnavost a jízdní vlastnosti na mokrých vozovkách. Jsme potěšeni, že tento závazek trvá již 50 let.

02_History_1868

Náš zakladatel: odhodlaný vizionář

V roce 1868 otevřel v Lutychu bývalý důstojník belgického dělostřelectva Oscar Englebert malý obchod s gumovým zbožím. Jeho podnikání předstihlo dobu, Oscar Englebert však rozpoznal mimořádný potenciál tohoto všestranného, voděodolného materiálu.

03_History_entrepeneur_icon


Rodinná firma, vedená jeho novátorským nástupcem

Pod vedením jeho syna firma rostla. Brzy měla vlastní závod na výrobu všeho voděodolného od koupacích čepic přes kabáty do deště a zástěry až po rukavice.


Jako skutečný novátor začal Oscar Englebert ml. experimentovat s pneumatikami, nejdříve pro jízdní kola a vozidla tažená koňmi. Zajímaly ho především vlastnosti gumy pro odvod vody. 

04_History_englebert_ad


Po úspěchu s pneumatikami pro bicykly se Englebert pustil také do výroby pneumatik pro automobily a stal se první firmou vyrábějící pneumatiky v zemích Beneluxu a jednou z prvních v Evropě.


Takový byl úspěch firmy, že do svého sortimentu přidala pneumatiky pro motoristické závody, dosáhla uznání kritiky a přispěla k historickému vítězství na Le Mans – jednalo se o první pneumatiku v dějinách, která během celého 24hodinového závodu nepotřebovala vyměnit.

05_1_History_first_in_europe
05_2_History_first_in_europe
06_History_1914


Zrod značky Uniroyal

Těsně před vypuknutím první světové války Englebert narazil na zlatou žílu, když u svých pneumatik zavedl nový, klikatý dezén běhounu. Nový dezén měl výrazný dopad na výkonnost, jelikož předchází smyku. Pneumatiky se těšily takové oblibě, že se výroba do roku 1914 zčtyřnásobila.

07_History_1950


08_History_UR_Logo


Koncem 50. let firma Englebert Tyres upoutala pozornost společnosti US Rubber a oba subjekty se rozhodly spojit síly. Zrodila se tak značka Uniroyal-Englebert. Během dalších deseti let bylo rozhodnuto o přejmenování značky na Uniroyal.

Inovace vždy byly základním kamenem našeho úspěchu. Jako první jsme vyráběli „pneumatiku do deště“, jako první jsme identifikovali vlastnosti potřebné pro odvod vody, jaké poskytuje směrový dezén ve tvaru V, a jako první jsme použili biomimikry k vývoji naší Shark Skin Technology.

10_1_History_reddot_award
10_2_History_reddot_award

Náš příběh tím rozhodně nekončí. Naše pneumatiky neustále zdokonalujeme, abyste v řízení nacházeli potěšení bez ohledu na počasí.

Uniroyal - značka skupiny Continental.*