Jak opravit pneumatiku

Vždy doporučujeme, aby pneumatiky opravovali profesionálové. Ti nejenže mají všechno potřebné vybavení, ale mohou také provést zkoušky, na jejichž základě rozhodnou, zda je bezpečné pneumatiku opravit a zda taková pneumatika pak splní zákonem stanovené požadavky, nebo zda je nutné ji vyměnit.

Dočasná oprava 

Samozřejmě se může stát, že píchnete daleko od domova nebo daleko od pneuservisu a nebudete chtít riskovat dojezd na poškozené pneumatice. Pokud s opravou pneumatik máte zkušenosti a nacházíte se na dobře osvětleném, bezpečném místě mimo projíždějící vozidla, můžete se do opravy pustit.

Dočasná oprava nebo výměna pneumatiky je poměrně jednoduchá a poskytne vám dostatek času na to, abyste si zajistili profesionální pomoc. 


Použití těsnicích prostředků na pneumatiky

Je možné, že jste od výrobce auta místo náhradního kola dostali sadu s těsnicím prostředkem na pneumatiky a hustilkou. Za předpokladu, že poškození pneumatiky není příliš vážné a že s píchlou gumou ještě nejedete příliš dlouho, můžete ventilem pneumatiky vstříknout těsnicí prostředek dovnitř a pneumatiku dofouknout dodanou pumpičkou nebo z kanystru se stlačeným vzduchem. Takovéto sady si můžete pořídit na internetu nebo v autopotřebách. Jedná se buď o preventivní těsnicí prostředky, které se používají před píchnutím, nebo o těsnicí prostředky na opravu již píchlé gumy.

Těsnicí prostředky na pneumatiky představují dočasné řešení, a měly by se tedy používat pouze na dojezd do nejbližšího servisu. Pneumatiku bude co nejdříve třeba vyměnit, jelikož těsnicí prostředek může ucpat ventil, a pneumatika tak už nebude vhodná k dalšímu používání. Po použití těsnicího prostředku nikdy nejezděte rychlostí vyšší než 60 km/h.

Ne každé píchnutí vyžaduje novou pneumatiku. Místní prodejce Uniroyal provede několik povinných kontrol a na základě jejich výsledku rozhodne, zda vaši pneumatiku lze opravit. Pokud se rozhodnete pneumatiku opravit sami, musíte mít na paměti následující:

1.  Pneumatiku opravujte, pouze pokud je poškození spíše drobné.

2.  Opravu provádějte pouze na bezpečném, dobře osvětleném místě.

3.  Vstříkněte do ventilu pneumatiky těsnicí prostředek na pneumatiky a pneumatiku dofoukněte.

4.  Nezapomeňte, že těsnicí prostředek je jen dočasné opatření.

5.  Jeďte pomalu a opatrně do nejbližšího pneuservisu.

Uniroyal - značka skupiny Continental.*