Průvodce nákupem pneumatik

Než se vydáte do místní prodejny pneumatik nebo si novou sadu pneumatik koupíte přes internet, měli byste zvážit pár věcí:


Jaké u vás převládá podnebí?

Rozhodnutí ohledně letních pneumatik, zimních pneumatikuniverzálních pneumatik závisí na průměrných teplotách v místě, kde žijete a řídíte. Pokud u vás teploty v zimě obvykle klesají pod 7 ºC, budete potřebovat zimní nebo celoroční pneumatiky. Mějte při tom na paměti, že zimní pneumatiky nejsou vhodné k celoročnímu používání. Budete tedy potřebovat i sadu letních pneumatik. V různých zemích platí různé předpisy. Zjistěte si, kde v Evropě jsou zimní pneumatiky povinné. A pokud jezdíte v oblasti, kde často prší, můžete zvážit také pneumatiky do deště.

Jakým stylem řídíte?

Jezdíte jen občas a na krátké vzdálenosti, nebo si rádi vychutnáte delší, sportovní jízdu, při níž na to můžete pořádně šlápnout? Vzdálenost i rychlost mají vliv na výběr pneumatik. Například RainSport 3 jsou letní pneumatiky vhodné pro rychlá, sportovní auta, zatímco model AllSeasonExpert je ideální pro řidiče jezdící jen občas.


Jakým autem jezdíte? 

Některé pneumatiky se nejlépe hodí pro určité typy vozidel. Rain Max 2Snow Max 2 jsou ideální pro dodávky a jiná užitková vozidla, zatímco model rallye 4x4 street je určený pro SUV a terénní auta. Značku a model původních pneumatik svého auta najdete v návodu a budou tam uvedena i další doporučení. Údaje si však vždy ověřte.

Na čem vám u pneumatik záleží?

Při výběru pneumatik je třeba zohlednit spoustu věcí a někdy je třeba zvážit, na čem vám opravdu záleží. Jde vám například o úsporu paliva? Hledáte pneumatiky, které dlouho vydrží? A co třeba bezpečnost v případě aquaplaningu, stabilita v zatáčkách a jízdní komfort?


Jaký je váš rozpočet?

Ceny pneumatik jsou různé, ale jako v mnoha jiných případech i zde cena obvykle odpovídá kvalitě. Můžete se poradit se svým prodejcem a porovnat také EU štítky pneumatik. Pro jednotlivé pneumatiky tak získáte informace o jejich palivové účinnosti, emisích hluku a přilnavosti za mokra.

Uniroyal - značka skupiny Continental.

K zajištění ideálního prostředí na našich webových stránkách používáme soubory cookie. Kliknutím sem získáte další informace, popřípadě budete moci změnit nastavení souborů cookie.