Jak nazout pneumatiky RainSport 3

Dezén pro optimální odvod vody na našich pneumatikách RainSport 3RainExpert 3 je jedinečný. Abyste všech výhod těchto pneumatik mohli využívat, je třeba je správně nazout. V tomto článku vysvětlíme, jak je nazout a proč na způsobu nazutí záleží.

01_what_is_the_right_way_to_fit

Jak pneumatiky správně nazout?

Design pneumatik RainSport 3RainExpert 3 kombinuje to nejlepší ze směrových a asymetrických dezénů běhounu. Co to ovšem znamená pro jejich nazouvání? Zatímco směrové pneumatiky mají na boku vytištěnou šipku udávající potřebný směr jízdy, asymetrické pneumatiky (včetně těch s dezénem běhounu pro optimální odvod vody) mají na boku vyražená slova. Na směru jízdy nezáleží. Rozhodující je, aby strana označená slovem OUTSIDE (vnější) směřovala ven k vozovce a nikoliv ke středu vozidla. RainSport 3 a RainExpert 3 se nazouvají jako asymetrické pneumatiky, přičemž větší bloky běhounu jsou na vnější straně.


Jak můžete vidět na nákresu, RainSport 3 má jako pomůcku jasně vyznačená slova OUTSIDE (vnější) a INSIDE (vnitřní). Totéž platí pro model RainExpert 3. 

RainSport 3 získal prestižní cenu Red Dot Design Award. Porotci ocenili jeho inovativní technologii a jasný, jedinečný přínos.

Uniroyal - značka skupiny Continental.*