Shark Skin Technology (SST) - co je to vlastně?

Inovační Shark Skin Technology pro maximální bezpečnost v případě aquaplaningu

01_shark_skin

Přírodní umělecké dílo pro nízký odpor vody

Pokud jste se kdy dostali ke žralokovi dostatečně blízko na to, abyste si prohlédli naprosto jedinečnou texturu jeho pokožky, viděli jste jedno z nejdůmyslnějších děl matky přírody. Její efekt napodobují naše pneumatiky RainSport 3 a RainExpert 3.

Zdálky se žralok zdá být hladký, až kluzký, ale zblízka uvidíte šupiny, které vypadají jako do sebe zapadající miniaturní zoubky. Tyto tzv. dermální zoubky žraloka nejen chrání, ale dají se také naježit jako srst a pak účinněji a s menším třením odvádějí vodu podél těla. A takto vybaven pronásleduje svou kořist. Rychleji. Tišeji. S menším odporem.

02_tyre_detail

Bionika pro vyšší bezpečnost a potěšení z jízdy

Ze spletitých drážek šupin čerpali naši designéři inspiraci, když vyvíjeli Shark Skin Technology (SST), která se používá na našich pneumatikách RainSport 3 a RainExpert 3. Uplatněním bioniky se nám podařilo v dezénu našich pneumatik replikovat efekt žraločí kůže, který brání víření kapaliny a který rychle odvádí vodu zachycenou pod pneumatikou.

Tato revoluční technologie znamená, že pneumatika projede kaluží, aniž by ztratila kontakt s vozovkou. Jak voda ve vysoké rychlosti prochází drážkami, účinně a rychle se rozptyluje, což znamená, že pneumatiky si zachovávají vyšší přilnavost k povrchu vozovky a snižuje se riziko aquaplaningu.

Uniroyal - značka skupiny Continental.